• Türkçe
  • English

Sevgili öğrenciler,

Özel Eğitim Bölümümüzün WEB sayfasına hoş geldiniz.

Özel Eğitim Öğretmenliği 4 yıllık bir lisans programıdır. Türkiye’de öğretim dili İngilizce olan ilk programı sizlere sunma ve 2019-2020 Güz döneminde ilk öğrencilerimizi alacak olmanın heyecanı içerisindeyiz. Bölümümüzde eğitim ve öğretime, yetkin, donanımlı, özel eğitime ulusal ve uluslararası alanda akademik ve uygulamalı olarak uzun yıllar hizmet vermiş bir akademik kadro ile başlıyoruz.

Programımızın amacı, bütünsel yaklaşım yolu ile bireyi tanıyabilen, uygun bireysel eğitim programlarını hazırlayabilen, bilime dayalı yöntem ve yardımcı teknolojileri kullanarak özel eğitim hizmetlerini sağlayabilen donanımlı, yaratıcı ve dinamik özel eğitim öğretmenleri yetiştirmektir. Bu süreç içerisinde öğrencilerimizi ebeveyn ve diğer eğitimciler ile etkili iletişim ve dayanışma içinde çalışabilen, eleştirel düşünüp problem çözen öğretmenler olarak yetiştirmeyi amaçlamaktayız.

Özel Eğitim Bölümü öğrencilerimizden biri olarak,  yaparak ve yaşayarak öğrenecek, sorgulayacak, araştıracak, okuyup tartışacak, öğrenme ve gelişme heyecanı ile bir araya gelmiş dinamik bir topluluğun aktif bir üyesi olacaksınız.

Bölümümüzden yetişecek donanımlı mezunlar olarak ülkemizde bireysel farklılıklarından dolayı özel eğitime ihtiyaç duyan bireylere uygun hizmetleri etkin olarak sağlamakta rolünüz çok büyük olacaktır. Tüm bireylerin bağımsız ve kendine yeten bireyler olarak toplumda hayatını sürdürebilmeleri için gerekli eğitim, destek ve yardım insan haklarının temel prensiplerinden biridir. Bu haklar, ancak toplumun tüm bireylerine eşit ve adaletli olanaklar sağlama ve sizlerin aktif role alacağı toplumsal gelişim ve yasal değişim ile mümkün olacaktır.

Yeni başlayacağınız bu hayatta başarılar diliyoruz. Sizleri Yeditepe’ye bekliyoruz.

Tanışalım, farkımızı görün.

Dr. Öğr. Üyesi. Zuhar Rende Berman

Bölüm Başkanı