• Türkçe
  • English

Yaşamın hemen her alanında olduğu gibi eğitim alanında da gelişen teknolojiyi öğrenme ve uyum sağlama zorunluluğu etkisini hissettirmeye başlamış ve bu konuda hizmet verecek donanımlı kişilere olan ihtiyacı daha da artırmıştır. Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Bölümü bu ihtiyaca cevap verecek nitelikte kişiler yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

Araştırma​

Bölüm mezunları, ilk ve orta dereceli eğitim kurumları dışında bilişim teknolojisi, eğitim yazılımı, web tasarımı, öğretim materyali geliştirme gibi alanlarda faaliyet gösteren kurumlarda da çalışabilmektedir. Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Bölümü 4 yıllık bir program olup, programda yer alan dersler öğrencilerin temel ve güncel yazılımları öğrenmesini ve bunlarla ilgili uygulamalar yapmasını, bilgi teknolojilerini etkin bir şekilde kullanmasını ve öğretmenlik mesleğine yönelik temel bilgi ve becerileri kazanmasını sağlayacak niteliktedir. 

Çok Yönlü Donanım

İçinde bulunduğumuz yüzyıla damgasını vuran teknolojik gelişmeler, yenilikleri takip edebilecek, bilgi ve beceriyi teknoloji aracılığıyla eğitim süreçlerine doğru aktarabilecek özellikteki bireylere olan ihtiyacı artmaktadır. Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü bu ihtiyaçlara cevap verebilecek nitelikli bireyleri deneyimli uzman kadrosuyla yetiştirmekte ve onları değişik sektörlerin taleplerine göre hazırlamaktadır.

Uygulama

Programımız, öğrencilerin dijital okuryazar olmasını, güncel yazılımları öğrenmesini ve bunları mesleğe yönelik kullanmasını sağlamaktadır.

Uluslararasılaşma

Disiplinler arası program anlayışımız, üniversitemizin farklı fakülte ve bölümleri ile yürütmekte olduğumuz çift anadal-yan dal programlarımıza ve Erasmus- Exchange anlaşmalarımıza yansımıştır. Öğrencilerimiz eğitime ve diğer sektörlere farklı açılardan bakabilen, analitik düşünebilen, paylaşımcı, öğrenmeyi öğrenen ve üretken bireyler olarak mezun olup rahatlıkla iş bulabilmektedir.

Mezunlarımız akademisyen, öğretmen, özel ve kamuda yönetici, öğretim tasarımcısı, web tasarımcısı, yazılım geliştirme uzmanı, sosyal medya uzmanı, uzaktan eğitim koordinatörü, proje yöneticisi, bilgi işlem uzmanı, grafik tasarımcı ve eğitimci danışman olarak çalışmaktadır.

Pazartesi, 31 Ağustos, 2020 - 12:35
CET 110 Basic Computer Applications dersinin telafi sınavı 2 Eylül 2020 11:00'de GSF Binası Lab 415'te olacaktır.
Cumartesi, 18 Nisan, 2020 - 14:26
Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Servet Bayram ve bölüm öğretim üyeleri Doç. Dr. Gonca Kızılkaya Cumaoğlu ve Dr. Öğr. Ü. İlknur Kuşbeyzi Aybar'ın editörlüğünü ve bölüm yazarlığını yaptığı "Bilişim Teknolojileri: Kuramsal Yaklaşım ve Uygulamalar" adlı kitabımız...
Cuma, 10 Ocak, 2020 - 01:06
Prof. Dr. Servet Bayram 4 Şubat 2020 tarihinde Ankara'da TÜBİTAK Bilimsel Araştırmalar Projeleri Toplantısına katılacaktır.
Cuma, 10 Ocak, 2020 - 01:04
Prof. Dr. Servet Bayram 16 Ocak 2020 tarihinde Üniversitemiz Mavi Salonda İSTEK YKS öğrencilerine "Akademik Başarı Dikkat ve Motivasyon" isimli sunum yapacaktır. 
Çarşamba, 11 Temmuz, 2018 - 15:27
    ►Bölüm Başkanı Mesajı ► Akademik Kadro ► Fotoğraflarla Eğitim Fakültesi ► Fotoğraflarla Yeditepe ► Yeditepe'de Sosyal Yaşam ►Tanıtım Filmi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği Bölümü, içinde bulunduğumuz yüzyıla damgasını vuran teknolojik...
Çarşamba, 1 Ağustos, 2018 - 11:29
Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Servet Bayram Hocamızın medyada yer alan Sosyal Medya Kullanımı ile ilgili röportajlarına aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz. https://www.timeturk.com/cocuklarla-ilgili-veriler-paylasilmamali/haber-935460 https://...
Cuma, 11 Mayıs, 2018 - 12:41
"Eğitimde Sosyal Medya Kullanımı" dersi kapsamında düzenlenen etkinliğimize müzisyen Hakan Kahraman konuk oldu. Şarkıları ile etkinliğimize renk katıp,  sosyal medya hakkındaki sorularımızı cevapladı.  
Perşembe, 15 Mart, 2018 - 17:33
Bilgisayar ve Öğretim Teknoloji Eğitimi Bölüm Başkanımız Prof. Dr. Servet Bayram'ın teknolojik araçların yapılandırılması ile ilgili Posta Gazetesine vermiş olduğu röportaj internet ortamı ile beraber aynı tarihli Posta gazetesinde de basıldı. Ayrıca röportajın tam haline aşağıdaki linkten de...
Perşembe, 15 Mart, 2018 - 15:10
Bilgisayar ve Öğretim Teknoloji Eğitimi Bölüm Başkanımız Prof. Dr. Servet Bayram'ın teknolojik araçların yapılandırılması ile ilgili Posta Gazetesine vermiş olduğu röportaja aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz. http://www.posta.com.tr/teknolojik-araclar-iyi-yapilandirilmali-haberi-1392925
Cuma, 24 Kasım, 2017 - 16:39
Yeditepe Üniversitesi Anadolu Tanıtımları kapsamında Bölüm Başkanımız Prof. Dr. Servet Bayram Denizli'de bir çok okulu ziyaret etti. Ziyaret kapsamında öğrencilere mesleki rehberlik yapan Hocamız öğrencilerden oldukça ilgi gördü ve onlarla hoş sohbetler gerçekleştirip fotoğraflar çekildi....