• Türkçe
  • English

Eğitim Fakültesi Yeditepe Üniversitesi


► Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği Programı

► İlköğretim Matematik Öğretmenliği Programı

► İngilizce Öğretmenliği Programı

► Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Programı


Yeditepe Üniversitesi Eğitim Fakültesi; çağın gerektirdiği mesleki bilgi ve becerilere sahip, gelişime açık, eleştirel düşünebilen ve insanlarla sağlıklı ve güçlü iletişim kurabilen öğretmenler, psikolojik danışmanlar ve eğitim teknologları yetiştiriyor. Öğretmen adayları, eğitimciler ve psikolojik danışmanlar 2. sınıftan itibaren özel veya devlete bağlı okullarda ve kurumlarda fakültemizin yetkin akademisyenleri gözetiminde yenilikçi yaklaşımlar çerçevesinde çeşitli etkinlikler yaparak deneyim kazanmaya başlıyorlar. Bu bağlamda Ataşehir Celal Yardımcı Ortaokulu ve İzmir Büyükçiğli Anadolu Lisesi ile imzalanan Eğitimde İşbirliği protokolleri bulunuyor.

Eğitim Fakültesi Yeditepe Üniversitesi
Eğitim Fakültesi’nde TÜBİTAK başta olmak üzere çeşitli kurum ve kuruluşların desteğiyle yürütülen bilimsel ve akademik projelerin yanı sıra öğretmen adaylarının ve psikolojik danışmanların katılımıyla gerçekleştirilen pek çok toplum hizmeti projesi deyapılıyor. Bu projeler fakülte öğrencilerinin sadece mesleki becerilerinin değil sosyal becerilerinin de gelişimine ve akademik bilgi birikimine katkıda bulunuyor.
Fakülte bünyesinde öğretmen adaylarının teknoloji kullanımı ve öğretim materyali geliştirmelerine olanak sağlayacak şekilde bilgisayar laboratuvarı, (E)STE(A)M laboratuvarı, akıllı sınıf ve matematik odası bulunuyor. Ayrıca psikolojik danışman adaylarının bireysel ve grupla danışma uygulamaları yapacakları görüşme odaları da mevcuttur.


Eğitim Fakültesi Yeditepe Üniversitesi


►Dekan Mesajı

►Akademik Kadro

►Fotoğraflarla Eğitim Fakültesi

►Yeditepe'de Sosyal Yaşam   

►Fotoğraflarla Yeditepe     


Eğitim Fakültesi Yeditepe Üniversitesi


►Tercih Robotu    

Tanıtım Filmi  

E - Broşür                

►Kontenjan ve Puanlar   

►Başvuru Koşulları                                                  

►Burs Olanakları                                       

►Konaklama

►Kayıt

►Sıkça Sorulan Sorular              

►Ücretler                                                   

►Lise Yaz Okulu

►İngilizce Yaz Kampı


Yeditepe Üniversitesi Tanıtım Günleri bu yıl 1 - 17 Ağustos 2018 tarihlerinde hafta sonu dâhil 09.00 - 17.30 saatleri arasında Üniversitemiz 26 Ağustos Yerleşimi Sosyal Tesisler Binası -1. katta gerçekleştirilecektir.

Tanıtım Günleri süresince kampüsümüzü ziyaret edecek adaylar; Yeditepe Üniversitesi akademisyenleri ve öğrencileri ile tanışarak; akademik eğitim, burslar, kampüs olanakları, laboratuvar altyapısı, Erasmus – Exchange anlaşmaları, öğrenci kulüpleri gibi pek çok önemli konuyu yerinde inceleme şansına sahip olacak.

Üniversite Adayları, Yeditepe Üniversitesi tarafından geliştirilen Geleceği Planla tercih platformunu kullanarak; Vakıf ve Devlet Üniversitelerinin son 3 yılı kapsayan KontenjanBaşarı SırasıPuanAkademisyen Sayısı ve Ders Programlarını inceleyerek, kendi tercih listelerini oluşturabilecekler.

► Üniversite Ulaşım

 

Sosyal Medyada Fakültemiz