• Türkçe
  • English

 

 


►Bölüm Başkanı Mesajı

► Akademik Kadro

► Fotoğraflarla Eğitim Fakültesi

► Fotoğraflarla Yeditepe

► Yeditepe'de Sosyal Yaşam

Tanıtım Filmi


Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği Bölümü, içinde bulunduğumuz yüzyıla damgasını vuran teknolojik gelişmeleri ve yenilikleri takip edebilecek, bilgi ve beceriyi teknoloji aracılığıyla eğitim süreçlerine doğru aktarabilecek özellikteki bireyler yetiştiriyor ve onları değişik sektörlerin taleplerine göre iş hayatına hazırlıyor.
Programımız, öğrencilerin dijital okuryazar olmasını, güncel yazılımları öğrenmesini ve bunları mesleğe yönelik kullanmasını sağlıyor. Disiplinlerarası program anlayışımız, üniversitemizin farklı  fakülte ve bölümleri ile yürütmekte olduğumuz çift anadal ve yan dal programlarımıza ve Erasmus-Exchange anlaşmalarımıza yansımıştır. Öğrencilerimiz eğitime ve diğer sektörlere farklı açılardan bakabilen, analitik düşünebilen, paylaşımcı, öğrenmeyi öğrenen ve üretken bireyler olarak mezun olup rahatlıkla iş bulabiliyor.


Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü


ÇALIŞMA ALANLARI
Mezunlarımız; akademisyen, bilişim teknolojileri öğretmeni, özel ve kamuda yönetici, öğretim tasarımcısı, web tasarımcısı, yazılım geliştirme uzmanı, sosyal medya uzmanı, uzaktan eğitim koordinatörü, proje yöneticisi, bilgi işlem uzmanı, grafik tasarımcı ve eğitimci danışmanı olarak çalışabiliyor.

►Mezunlarımız


► E - Broşür

►Tercih Robotu

► Başvuru Koşulları

► Burs Olanakları

► Kontenjan ve Puanlar

► Kayıt

► Konaklama

► Ücretler

► Sıkça Sorulan Sorular

► Lise Yaz Okulu

► İngilizce Yaz Kampı


Yeditepe Üniversitesi Tanıtım Günleri bu yıl 1 - 17 Ağustos 2018 tarihlerinde hafta sonu dâhil 09.00 - 17.30 saatleri arasında Üniversitemiz 26 Ağustos Yerleşimi Sosyal Tesisler Binası -1. katta gerçekleştirilecektir.

Tanıtım Günleri süresince kampüsümüzü ziyaret edecek adaylar; Yeditepe Üniversitesi akademisyenleri ve öğrencileri ile tanışarak; akademik eğitim, burslar, kampüs olanakları, laboratuvar altyapısı, Erasmus – Exchange anlaşmaları, öğrenci kulüpleri gibi pek çok önemli konuyu yerinde inceleme şansına sahip olacak.

Üniversite Adayları, Yeditepe Üniversitesi tarafından geliştirilen Geleceği Planla tercih platformunu kullanarak; Vakıf ve Devlet Üniversitelerinin son 3 yılı kapsayan KontenjanBaşarı SırasıPuanAkademisyen Sayısı ve Ders Programlarını inceleyerek, kendi tercih listelerini oluşturabilecekler.

► Üniversite Ulaşım

 

Sosyal Medyada Fakültemiz