• Türkçe
  • English

 


►Bölüm Başkanı Mesajı

► Akademik Kadro

► Fotoğraflarla Eğitim Fakültesi

► Fotoğraflarla Yeditepe

► Yeditepe'de Sosyal Yaşam

Tanıtım Filmi


İngilizce Öğretmenliği Bölümü; yeterlilikleri gelişmiş, dil eğitimine özgü alan bilgi ve becerileri kazanmış, araştırma yapmayı ve kendini geliştirmeyi amaç edinmiş öğretmenler yetiştiriyor. Öğrencilerimiz, müfredattaki zorunlu derslerin yanı sıra, seçmeli dersler yoluyla kişisel ilgi alanlarındaki kültürel ve mesleki konularda kendilerini geliştirme olanağı bulabiliyor. Kalite kültürüne verilen önem bağlamında, öğrencilerin öğretim üyeleriyle birebir iletişim kurabilmesi, öğrenci ve öğretim üyesi arasındaki akademik ve sosyal etkileşim, İngilizce öğretmenlerinin hizmet-içi eğitimi ve yabancı programı geliştirme konularında çevre okullarda katkıda bulunması Yeditepe Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği bölümünün öne çıkan özellikleri arasında yer alıyor.

Öğrencilerimiz İngiltere, Hollanda, İspanya, Belçika, ABD ve Kanada’daki üniversitelerle imzalanan anlaşmalar sayesinde yurt dışında eğitim görebiliyor.


İngilizce Öğretmenliği Bölümü


ÇALIŞMA ALANLARI
Mezunlarımız; kamu/özel ilköğretim ve ortaöğretim kurumlarında öğretmen ya da üniversitelerin hazırlık kadrolarında okutman olarak çalışabiliyor. Ayrıca lisansüstü programlarda öğrenci olup araştırma görevlisi olarak da görev alabiliyorlar.

►Mezunlarımız


► E - Broşür

►Tercih Robotu

► Başvuru Koşulları

► Burs Olanakları

► Kontenjan ve Puanlar

► Kayıt

► Konaklama

► Ücretler

► Sıkça Sorulan Sorular

► Lise Yaz Okulu

► İngilizce Yaz Kampı


Yeditepe Üniversitesi Tanıtım Günleri bu yıl 1 - 17 Ağustos 2018 tarihlerinde hafta sonu dâhil 09.00 - 17.30 saatleri arasında Üniversitemiz 26 Ağustos Yerleşimi Sosyal Tesisler Binası -1. katta gerçekleştirilecektir.

Tanıtım Günleri süresince kampüsümüzü ziyaret edecek adaylar; Yeditepe Üniversitesi akademisyenleri ve öğrencileri ile tanışarak; akademik eğitim, burslar, kampüs olanakları, laboratuvar altyapısı, Erasmus – Exchange anlaşmaları, öğrenci kulüpleri gibi pek çok önemli konuyu yerinde inceleme şansına sahip olacak.

Üniversite Adayları, Yeditepe Üniversitesi tarafından geliştirilen Geleceği Planla tercih platformunu kullanarak; Vakıf ve Devlet Üniversitelerinin son 3 yılı kapsayan KontenjanBaşarı SırasıPuanAkademisyen Sayısı ve Ders Programlarını inceleyerek, kendi tercih listelerini oluşturabilecekler.

► Üniversite Ulaşım

 

Sosyal Medyada Fakültemiz