• Türkçe
  • English

 


►Bölüm Başkanı Mesajı

► Akademik Kadro

► Fotoğraflarla Eğitim Fakültesi

► Fotoğraflarla Yeditepe

► Yeditepe'de Sosyal Yaşam

Tanıtım Filmi


Matematik Eğitimi Bölümü; ulusal ve uluslararası kurumlar tarafından belirlenmiş olan öğretmen ve  matematik öğretmeni özel alan yeterliliklerini en üst düzeyde gerçekleştirme potansiyeline sahip öğretmenler yetiştiriyor. Bu doğrultuda programımız, öğretmen adaylarının matematik, matematik eğitimi, eğitim teknolojileri, öğrenme-öğretme kuram ve yaklaşımları, ölçme-değerlendirme, bilimsel araştırma yöntem ve teknikleri ve eğitim sistemi konularında zengin bir teorik bilgiye sahip olmalarını ve en önemlisi bu bilgiyi ikinci sınıftan itibaren gerçek sınıf ortamında uygulayabilmelerini sağlayacak şekilde yapılandırıldı.
Eğitimini başarıyla tamamlayan öğrencilerimiz alanında donanımlı, topluma karşı sorumlu, öğrencilerine karşı duyarlı ve mesleğine karşı özenli öğretmenler olarak mezun oluyor.


İlköğretim Matematik Öğretmenliği


ÇALIŞMA ALANLARI
Mezunlarımız, özel ve devlete bağlı eğitim kurumlarında matematik öğretmeni olarak çalışabiliyor. Gerekli koşulları sağlayan mezunlar ise yurt dışındaki okullarda öğretmen olabiliyor. Eğitim içeriği hazırlayan kuruluşlarda uzman olarak görev yapabilmekte veya özel öğretim kurslarında çalışabilmektedir.

►Mezunlarımız


► E - Broşür

►Tercih Robotu

► Başvuru Koşulları

► Burs Olanakları

► Kontenjan ve Puanlar

► Kayıt

► Konaklama

► Ücretler

► Sıkça Sorulan Sorular

► Lise Yaz Okulu

► İngilizce Yaz Kampı


Yeditepe Üniversitesi Tanıtım Günleri bu yıl 1 - 17 Ağustos 2018 tarihlerinde hafta sonu dâhil 09.00 - 17.30 saatleri arasında Üniversitemiz 26 Ağustos Yerleşimi Sosyal Tesisler Binası -1. katta gerçekleştirilecektir.

Tanıtım Günleri süresince kampüsümüzü ziyaret edecek adaylar; Yeditepe Üniversitesi akademisyenleri ve öğrencileri ile tanışarak; akademik eğitim, burslar, kampüs olanakları, laboratuvar altyapısı, Erasmus – Exchange anlaşmaları, öğrenci kulüpleri gibi pek çok önemli konuyu yerinde inceleme şansına sahip olacak.

Üniversite Adayları, Yeditepe Üniversitesi tarafından geliştirilen Geleceği Planla tercih platformunu kullanarak; Vakıf ve Devlet Üniversitelerinin son 3 yılı kapsayan KontenjanBaşarı SırasıPuanAkademisyen Sayısı ve Ders Programlarını inceleyerek, kendi tercih listelerini oluşturabilecekler.

► Üniversite Ulaşım

 

Sosyal Medyada Fakültemiz