• Türkçe
  • English

 


►Bölüm Başkanı Mesajı

► Akademik Kadro

► Fotoğraflarla Eğitim Fakültesi

► Fotoğraflarla Yeditepe

► Yeditepe'de Sosyal Yaşam

Tanıtım Filmi


Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü, öğrencilerine temel eğitim bilimleri alanında eğitim vermesinin yanı sıra çocuklara ve yetişkinlere rehberlik ve psikolojik danışmanlık hizmetleri verecek bilgi, beceri ve yeterlilikleri kazandırarak alan uygulamalarıyla bu becerilerini pekiştiriyor. Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans programında öğrenme psikolojisi, gelişim ve ergenlik psikolojisi, psikolojik danışmanlığın temelleri, danışmanlık kuramları ve becerileri, danışmanlık becerileri, birey, aile ve grupla psikolojik danışmanlık konularında hem kuramsal hem de gözlem ve uygulamaya yönelik eğitim verilerek rehberlik ve psikolojik danışmanlık alanında akademik araştırmalar uygulamalı olarak yapılıyor.
Özellikle bireyle ve grupla psikolojik danışma dersleri alanda uygulayıcı olarak çalışmakta olan uzman öğretim görevlileri tarafından PDR laboratuvarında uygulamalı biçimde gerçekleştiriliyor. Öğrencilerin 2. sınıftan itibaren alanda gözlem ve deneyim sahibi olabilmeleri için okullarda gözlem, alan çalışması ve kurum deneyimi gibi dersleri uygulamalı olarak yapılıyor.
Bölümümüzde güncel ihtiyaçlar doğrultusunda Gestalt psikolojisi, oyun terapisi, psikodrama, çatışma çözme ve barış eğitimi, istismar, öğrenme güçlükleri, toplumsal cinsiyet eşitliği ve eğitim, bireyselleştirilmiş eğitim uygulamaları, kaynaştırma eğitimi gibi dersler seçmeli olarak açılıyor.


Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü


ÇALIŞMA ALANLARI
Mezunlarımız; okullarda rehber öğretmen (psikolojikdanışman), psikolojik danışmanlık merkezlerinde psikolojik danışman, özel ve resmi kurumlarda ise insan kaynakları ve eğitim uzmanı olarak çalışabiliyorlar.

►Mezunlarımız


► E - Broşür

►Tercih Robotu

► Başvuru Koşulları

► Burs Olanakları

► Kontenjan ve Puanlar

► Kayıt

► Konaklama

► Ücretler

► Sıkça Sorulan Sorular

► Lise Yaz Okulu

► İngilizce Yaz Kampı


Yeditepe Üniversitesi Tanıtım Günleri bu yıl 1 - 17 Ağustos 2018 tarihlerinde hafta sonu dâhil 09.00 - 17.30 saatleri arasında Üniversitemiz 26 Ağustos Yerleşimi Sosyal Tesisler Binası -1. katta gerçekleştirilecektir.

Tanıtım Günleri süresince kampüsümüzü ziyaret edecek adaylar; Yeditepe Üniversitesi akademisyenleri ve öğrencileri ile tanışarak; akademik eğitim, burslar, kampüs olanakları, laboratuvar altyapısı, Erasmus – Exchange anlaşmaları, öğrenci kulüpleri gibi pek çok önemli konuyu yerinde inceleme şansına sahip olacak.

Üniversite Adayları, Yeditepe Üniversitesi tarafından geliştirilen Geleceği Planla tercih platformunu kullanarak; Vakıf ve Devlet Üniversitelerinin son 3 yılı kapsayan KontenjanBaşarı SırasıPuanAkademisyen Sayısı ve Ders Programlarını inceleyerek, kendi tercih listelerini oluşturabilecekler.

► Üniversite Ulaşım

 

Sosyal Medyada Fakültemiz